Czas wolny

Urlop w Bielsku

Bielsko – Biała w mojej ocenie jest jednym z najaktualniejszych osiedli położonych u stóp Beskidu Śląskiego. Poprzednio dwa niezależne miasta, Bielsko jak również Biała, dzisiaj pozostają jeden z najjaśniejszych miejscowości na obszarze Śląsku. Bogate zabytki zaspokoją smakoszy historii zaś dla wędrowców górskich największą zaletą Bielska jest liczna sieć szlaków wakacyjnych w okolicach miasta. Beskid Śląski ponadto Beskid Mały to części górskie, których szczyty obejmują ośrodek z 2 ścian, skłaniając do pieszych eskapad.

Głównym punktem Bieska w mojej ocenie jest plac Chrobrego. Ponad nim dominuje zamek Sułkowskich, stanowiący obecnie siedziba muzeum. Oryginalne jest zdecydowanie nie tylko wyposażenie budynku, lecz również i jego skala zewnętrzna. Tu neogotycki oraz neorenesans komponują się ze sobą, sprawiając, że ta świetna siedziba zwykle jest drugim z najatrakcyjniejszych budynków w tym mieście.

Nieznacznie mniej atrakcyjny niżeli plac Chrobrego z pewnością bielski rynek, na którym rządzi równowaga i klimat. Otaczają go niesamowite rezydencje z XVII tudzież XVIII wieku. Chwałą targu są również położone na nim figury św. Jana Nepomucena dodatkowo Neptuna. Niezwykłą ciekawostką Bielska w mojej ocenie jest wyjątkowy w Naszym kraju pomnik Marcina Lutra, który znajduje się na terenie „Bielskiego Syjonu”. To kluczowe miejsce dla bielskich ewangelików, którzy tu mają swoją świątynię. Musimy wprowadzić dla przykładu w Google taxi Bielsko i w ciągu kilku sekund odnajdziesz taksówkarza, jaki obwiezie Cię po najodpowiedniejszych atrakcjach w tym mieście. Dużo reliktów trzeba zaobserwować dodatkowo w Białej. To przede wszelkim ogromny magistrat oraz kreatywny pomnik Reksia.