Agencja pracy za granicą – pomoc w drodze ku lepszej pracy

To prawdziwe centrum poszukiwania pracy zatrudnia personel, zajmujący się pośrednictwem pracy na obszarze Polski i w Europie. Ten podmiot działa dwuwektorowo. Odpowiada na potrzeby pracodawców oraz wspiera szukających pracy udostępniając im listę propozycji zatrudnienia.

Co tak naprawdę robi agencja pracy za granicą?

Specjaliści w agencji zatrudnienia parają się ogólnie pojmowaną pracą z zakresu HR. Jednym z działań jest dynamiczne wspieranie pracodawców w toku odnajdywania idealnych kandydatów do pracy. Nie chodzi tu jedynie o czynność wyszukiwania anonsów, ale sprawa dotyczy wyboru i rekrutacji fachowców spełniających konkretne wymagania. Pracownicy APP poszukują według oczekiwań zleceniodawcy niejako ideału pracownika, tak, aby kwalifikacje i fachowość w jak największym stopniu nachodziły na potrzeby formułowane przez pracodawcę. Także ci, którzy myślą o dobrej pracy mogą liczyć na wsparcie agencji. Według ich kwalifikacji i doświadczenia zawodowego są dobierane dopasowane oferty pracy, zgodne z profilem kandydata. APP doradzi, jak podejść do rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak wybrać dobrą agencję zatrudnienia?

To Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prowadzi wykaz certyfikowanych podmiotów i wystawia odpowiednie zaświadczenie, na podstawie którego funkcjonuje APP.Powinna budzić czujność i wymaga sprawdzenia również lista zagranicznych kontaktów agencji zatrudnienia, stanowiąca podstawę jej oferty. Jest to instytucja, która nie może wymagać żadnych kaucji, zaliczek, itp.. Wyjątkiem mogą być jedynie koszty skierowania do pracy. Zanim parafujemy umowę z agencją pracy, musimy dobrze przeczytać jej wszystkie zapisy. Zamiast zadowolić się powierzchowną lustracją umowy, należy kilka razy sprawdzić zapisy, na które się zgadzamy. Miejmy w pamięci, że w grę wchodzi tzw. drobny druk, zmieniający znaczenie konkretnego punktu, z tego powodu umowę należy poznawać bardzo skrupulatnie. Nie rezygnujmy z formułowania pytań, a zawsze możemy zasięgnąć porady prawnika, zwłaszcza gdy mamy choćby cień wątpliwości odnośnie do jakiegoś zapisu.

Rekomendowane artykuły