Bezpieczna łazienka dla staruszka – zatem jaka?

Dom to miejsce, w którym starszy człowiek ma czuć się bezpiecznie. Tymczasem statystyki ukazują, iż aż 30% wypadków nestorów ma miejsce właśnie w domu. Zdradliwe płytki czy przesuwające się dywaniki sprawiają, iż łazienka to szczególnie uciążliwe wnętrze w domu dla osoby starszej.
Remontując albo urządzając łazienkę pamiętajmy, żeby stylistyka wnętrza nie przeważyła na jej bezpieczeństwie.

Na co warto zwrócić uwagę?

Bezpieczne płytki anty poślizgowe

Przewaga urazów, jakich możemy doznać, są wywołane upadkiem albo poślizgnięciem się.
W amerykańskich komediach niesamowicie często używany jest motyw niezwykłego poślizgnięcia. O ile w filmie jest on komiczny, jeśli zdarzy się bliskiej nam osobie już nie jest tak dowcipnie. By uniknąć powyższego, warto zainwestować w podgumowane chodniki łazienkowe. O bezpieczeństwo w łazience osoby starszej właściwie jest zadbać już na etapie planowania wnętrza i kupowania materiałów wykończeniowych.
Płytki podłogowe wyróżniające się dużym wskaźnikiem anty poślizgowym to najwłaściwszy wybór, bowiem zezwalają na lepsze utrzymanie równowagi choćby na mokrej powierzchni.
W wypadku, gdy nasza łazienka jest już urządzona, a planujemy wprowadzić do niej elementy podnoszące bezpieczeństwo, rekomenduje się zakup mat anty poślizgowych.
Perfekcyjnie nadadzą się, żeby wilgotną stopą stanąć na nie po kąpieli.

Inwestycja w wannę dla seniora

Bardzo często nestorzy mają kłopot żeby samodzielnie wziąć kąpiel. Wanna dla seniora to produkt, który w znacznym stopniu uprości codzienną higienę. Profesjonalnie dobrana może być równie dobrą, a nawet lepszą opcją niż kabina prysznicowa.
Gwałtowny strumień wody kierowany na ciało pod wielkim ciśnieniem ze słuchawki prysznicowej potrafi wywołać u osoby starszej nieprzyjemne doznania i staje się źródłem niepotrzebnego stresu.
Wanna dla seniora może posiadać drzwiczki.
Takie wanny łączą zalety kabiny (możność kąpieli na stojąco oraz swobodne wejście do środka) z cechami wanny tradycyjnej.
Dzięki zmniejszonemu progowi, solidnym zawiasom oraz wyjątkowo szczelnych drzwiczkach, osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi mogą poczuć się bezpiecznie.
Wyprofilowane ścianki wanny w znaczny sposób umożliwiają opiekunowi pomoc przy czynnościach pielęgnacyjnych osobie starszej.
Dla nestorów, którzy jak najdłużej próbują być aktywni, Wanna dla seniora może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dzięki niej osoba starsza nie wymaga korzystać z pomocy opiekuna.
Samodzielna kąpiel to dla osób seniorów niesłychanie istotna sprawa.

Rekomendowane artykuły