Co zrobić, gdy w łazience brakuje miejsca na wannę i prysznic?

Wyposażanie łazienki może przysporzyć niemałych kłopotów. Nie ulega wątpliwości, że remont umywalni często okazuje się być niebywale czymś kosztochłonnym, toteż urzeczywistniamy taką renowację rzadziej niż byśmy chcieli. Co więcej, na ogół trudno nam ocenić funkcjonalność określonych koncepcji, bez przekonania się o ich wartości na własne oczy. Wiele osób jest powodowana wobec tego ocenami dotyczącymi wyglądu, a nie bardziej przyziemnymi. Wielu ludzi podkreśla, że najtrudniejszym wyborem dotyczącym remontu jest ten między wanną i prysznicem.

Kilka słów na temat zalet posiadania wanny

Znakomita część ludzi choćby i w przypadku skromnej łazienki instaluje wannę. Wanna gwarantuje bowiem zupełnie inny komfort, aniżeli zwykły brodzik prysznicowy. W szczególności kobiety przepadają za tym, aby znajdować wytchnienie w wannie równocześnie racząc się kieliszkiem wina, nie możemy jednak zignorować faktu, że chętnie myją się w niej również pozostali mieszkańcy naszego domu, a w szczególności nasze pociechy. Dla nich wanna jest przede wszystkim miejscem wesołych harców trudno więc dziwić się, że bawią się w niej przez bardzo długi czas. Firmy produkujące wyposażenie łazienkowe mają w swojej ofercie niezwykle urozmaiconą paletę wanien dostępnych w rozmaitych wariantach. Można zamontować nawet niewielki rodzaj wanny który nie zajmie zbyt wiele miejsca w łazience, zaprojektowany specjalnie dla naszych pociech. Właśnie takie modele wanien są chętnie wybierane do małych umywalni.

Osoby bardziej wiekowe narzekają czasami na to, że korzystanie z wanny sprawia trudności, w chwili gdy cierpią na różnego rodzaju choroby i sztywność stawów. Idealnym wyjściem z ich punktu widzenia bywa wanna z drzwiczkami, dlatego, że nie wymaga podnoszenia nóg na duża wysokość i mogą swobodnie wejść do wanny zupełnie tak, jak do całkiem płaskiego brodzika. Tego typu wanna to również dobry pomysł dla osoby niepełnosprawnej, która pragnie bez pomocy innych wykąpać się i poczuć się bezpiecznie podczas kąpieli.

Wanna z drzwiczkami może być dobrym pomysłem

Dokonanie wyboru między wanną i prysznicem czasem nastręcza trudności. Zwykle opinie poszczególnych domowników są niezgodne ze sobą. Podczas, gdy jedni lubią spędzoną w wannie dłuższą chwilę relaksu z ulubioną książką, natomiast pozostali domownicy preferują kilkuminutowe prysznice. Komfortowa wanna z drzwiczkami może zostać w takiej sytuacji wyposażona również w specjalna przegrodę, w ten sposób będzie pełniła także zadanie prysznica. Na takie rozwiązanie stawia szerokie grono ludzi, którzy nie mają możliwości instalacji odrębnej wanny i dużego prysznica. Jeśli prysznic ma być mały oraz kłopotliwy w użytkowaniu, znacznie lepiej byłoby zamienić go stosownie większą wanną, jako że zagwarantuje ona nam pole manewru jak również da szansę na komfortowe i szybkie wzięcie prysznica.

Na sklepowych półkach bez trudu możemy odszukać duży wybór przegród ze szkła, które montuje się w wannach wyposażonych w opcję natrysku, by stworzyć wysoki komfort posługiwania się nimi w pozycji stojącej. Wspomnianą ściankę w razie potrzeby możemy również wykonać na zamówienie w dowolnym wzorze lub zakupić zamiast tego parawan, choć nie da się ukryć, że te nie cieszą się dzisiaj powodzeniem, co wynika z tego, że użyteczność zasłonek jest mocno ograniczona.

Rekomendowane artykuły