Czysta łazienka – to trzeba wiedzieć

W domu relaksujemy się po wielogodzinnej pracy i spędzamy czas z rodziną. Aby mógł być naszą oazą spokoju, potrzebuje w pierwszej kolejności odpowiedniej aranżacji, a potem systematycznego sprzątania i dbania o zachowanie ładu. W tym celu właśnie powstał Nanomax.

Dlaczego warto utrzymywać porządek w łazience?

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym relaksujemy się i na co dzień dbamy higienę i pielęgnację ciała oraz włosów. To dlatego musi panować względny ład i porządek. Używanie dedykowanych preparatów, jak chociażby Nanomax umożliwi pozbycie się całego brudu oraz bakterii i zarazków, występujących licznie w na ścianach, podłogach i sprzętach łazienkowych. Najwięcej wirusów znajduje się wokół umywalki, brodzika, wanny oraz muszli klozetowej. Dopiero kiedy będą czyste, kąpiel czy mycie zębów mają szansę odbywać się w pełnej higienie i czystości.

Regularna dezynfekcja i mycie sprzętów łazienkowych to absolutne minimum przy porządkach. Wybierane środki czystości powinny mieć w składzie chlor, który szybko i sprawnie radzi sobie ze wszystkimi bakteriami. Poważny problem stanowią także grzyby, których rozwojowi sprzyja wysoki poziom wilgotności w łazience. Dlatego, niezbędne jest wietrzenie łazienki oraz czyszczenie wentylacji.

Czyszczenie toalety – jak zrobić to najlepiej?

Toaletę trzeba czyścić raz na dwa dni – takim sposobem pozbędziesz się wszystkich zarazków i bakterii, których namnaża się na niej bardzo dużo. Nanomax upora się z tym zadaniem najlepiej oraz zapewni maksimum bezpieczeństwa. Produkt należy aplikować do muszli pod koniec dnia – dzięki temu będzie mógł działać najdłużej. Dla zwiększenia ochrony poleca się stosowanie kostek lub żeli, które niszczą dużo więcej zarazków i pozostawiają świeży zapach.

Dla maksymalnego bezpieczeństwa i minimalnej ilości zarazków w łazience trzeba opuszczać deskę toalety przed uruchomieniem spłuczki w toalecie. To jedyna metoda na to, aby uniknąć rozprzestrzeniania się po łazience bakterii kałowych oraz bakterii i wirusów, które osiadają na podłodze i ścianach, a nawet na innych przedmiotach stojących w pobliżu.

Czysta wanna, brodzik i umywalka – jak możesz o nie zadbać?

Gdy zależy ci, aby higiena była na najwyższym poziomie, sprzęty łazienkowe czyść każdego dnia. Jest to niestety pracochłonne, dlatego na co dzień równie dobrze możesz świetnie poradzi sobie z pozostałościami naskórka oraz zaciekami. Wtedy wystarczy dwa razy w tygodniu sięgnąć po detergent, który usunie wszystkie zarazki, przyschnięte ślady i inne zabrudzenia.

Rekomendowane artykuły