Kwitnące grządki i zioła zimową porą

Od osób znających się na zdrowiu słyszymy, żeby zaimplementować do menu więcej warzyw i owoców. Jednak bywa, że mamy połowiczną pewność, a często nawet występuje jej chroniczny brak, co do stopnia wartości towarów sprzedawanych w supermarketach czy na straganach. Dlatego może warto pomyśleć o własnej uprawie. Pasjonaci ogrodów bez wahania zdecydują się na szklarnię ogrodową.

Rośliny z własnych upraw – to daje ogromną radość. Jest to również szansa na odejście od zasiedziałego modelu życia i aktywności w formie wykonania kolejnych prac. Szklarnia ogrodowa to niezwykła okazja na posiadanie własnoręcznie uprawianych ziół, które wzbogacą smak naszych dań. Świeża mięta i bazylia, estragon, rozmaryn czy tymianek dodadzą niezwykłego smaku dowolnym daniu. Ponadto, dzięki wzrostowi pod szkłem rośliny pozostaną zawsze świeże i zielone. Kolejnym przykładem są pomidory. Kto starał się uprawiać je pod gołym niebem, wie, że to kapryśne warzywa. To dlatego pomidory hoduje się w tunelu lub szklarnie ogrodowe. Jakie słowo najlepiej określa smak sałatki pomidorowej z własnej szklarni? Przepysznie, nie ma innego rozwiązania!

Pory roku różnią się od siebie, więc i zima posiada swoje zalety. Musimy jednak stwierdzić, że w tym czasie każdy z nas zaczyna rozglądać się za wiosenną zielenią. Szklarnia ogrodowa to najlepsza szansa na kawałek wiosennego klimatu w zimowe chwile. W tym miejscu wszystkimi kolorami zakwitną kwiaty, pielęgnowane i dopieszczone bez zamartwiania się o mrozy i śnieg. Jest tylko jedno małe ale. Pewne niedogodności i koszty niesie z sobą potrzeba dogrzania szklarni w czasie dużych mrozów. Możliwych sposobów jest kilka. Koszt powstanie, czy wybierzemy grzejniki elektryczne, nagrzewnice czy ogrzewanie węglem. Opłaca się jednak taki wydatek, mały w stosunku do zakładanych korzyści.

Mamy na koniec świetną propozycję wykorzystania ogrodu pod szkłem. Efektowny kawałek zadaszonego pomieszczenia wydaje się zaskakującym rozwiązaniem, jeśli potrzebujemy miejsca i sposobu na zorganizowanie prywatnego eventu. Szklarnia znakomicie nadaje się do tego, by zorganizować spotkanie w gronie rodziny lub przyjaciół. Rozmowa w otoczeniu zieleni to dla każdego ogromna przyjemność, a bliżej północy znajdziemy w niej miejsce, z którego można oglądać gwiazdy.

Rekomendowane artykuły