Mąż nadużywa alkoholu – co zrobić?

Rozpad małżeństwa bardzo często spowodowany jest nadużywaniem alkoholu. Statystycznie najczęściej osobami uzależnionymi są mężowie, jednak coraz częściej są to też partnerki.
Alkohol jest odpowiedzialny za rozpad wielu polskich rodzin.

Środek nocy, a on ponownie wrócił nietrzeźwy….

Alkohol stanowi jedną spośród najpowszechniejszych używek młodych obywateli. Określa się, że z powodu problemów z alkoholem wzrosła liczebność rozwodów.Często osoby w bliskim towarzystwie ludzi uzależnionych same popadają w nałóg.
Mieszkanie z uzależnionym nie jest przyjemne. Nałóg małżonka wzbudza w nas poczucie złości, rozpaczy oraz chęć zerwania.Przysięga małżeńska obliguje jednakże do trwania razem nawet w obliczu przeciwności losu.
Nierzadko uważamy, iż ukochana nam osoba choruje na ciężką przypadłość, którą intensywnie staramy się zwalczyć. Czasem może wystąpić poczucie obowiązku do zostania z osobą uzależnioną. Rzucanie używki wpływa nie tylko na osobę rzucającą, ale także na jej rodzinę, z którą posiada największą styczność. W przypadku woli pomocy doskonałym pomysłem jest zapisanie partnera na specjalne leczenie dla osób zmagających się z podobnym problemem. Może się okazać jednak, że zamiłowanie jest tak silne, iż kuracja nie przynosi oczekiwanych wyników. Ostatecznym środkiem zostaje leczenie odwykowe. Przebywanie małżonka na odwyku jest bolesne nie tylko dla niego, lecz przede wszystkim dla jego ukochanych. Szczególnie wpływa to na najmniejszych członków rodziny czyli dzieci, które nie potrafią poradzić sobie z żalem po nagłej stracie ojca. Trudno wytłumaczyć dzieciom nieobecność rodzica czy mamy w domowych czterech ścianach.

Bezustanne kłótnie-lepiej wziąć rozwód

Zamiłowanie do napojów alkoholowych jednego spośród partnerów prowadzi do ciągłych kłótni.Są one wyjątkowo destruktywne, jeżeli dokonują się w obecności dzieci.Najsłuszniejszym wyjściem z sytuacji zostaje separacja bądź, w finalnym stadium, rozwód.Decydując się na tak trudny krok powinno się pozyskać radę od doświadczonego pracownika pracowni adwokackiej. Aktualnie ogromną paletę ofert możemy odnaleźć w Internecie. Wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszemy np. „adwokat rozwód Łódź”. Otrzymamy wówczas ciąg wyników, dzięki którym wyszukamy fachowca, który odpowiada naszym oczekiwaniom.
|

Rekomendowane artykuły