Niemowlęce ciuszki

Słysząc frazę ubranka dla niemowląt, prawie każdemu staną przed oczami przede wszystkim śpioszki. Jest to w większości przypadków pierwsze ubranko sprawiane każdemu malcowi i raczej trudno sobie wyobrazić, aby z nich zrezygnować. Są odpowiednie do spania dla bobasa i lubiane przez mamy ze względu na łatwość przewijana.

Pół śpiochy z kolei pozbawione są górnej połowy śpioszków. Dla takiego ubranka dla niemowląt nieuniknione jest to, by pamiętać o ubraniu dziecka w dodatkową koszulkę, ew. body. Są mamy, które wybierają półśpiochy dla swoich malców częściej niż tradycyjne spodnie i skarpetki. Wśród dostępnych na rynku opcji istnieją także pajacyki. Wyróżnia je długi rękawek, a zapinane są zazwyczaj na napy lub na zamek. Są wygodniejsze niż inne ubranka dla niemowląt. Świetnie sprawdzają się zarówno w przypadku spania, jak i codziennej aktywności.

Nie zapominajmy o tradycyjnym body. Każdy je zna i chętnie ubiera w nie swoje maleństwo. Porównywane jest często do koszulki z krótkim lub długim rękawem. Najlepiej mieć do wyboru więcej niż jedno body, bowiem jest to wyjątkowo funkcjonalne i wygodne ubranko. Dla większego niemowlaka można kupić także body zakładane przez główkę, niemniej dla maleństw lepiej wybierać body kopertowe.

Poza ubrankami na co dzień, trzeba będzie zainwestować jeszcze w ciepłe dodatki. Bluzy, sweterki, kurteczki, parę koszulek z krótkim i długim rękawem, czapeczki rękawiczki.

Nie ma przepisu na idealną wyprawkę dla malucha, ale istnieje wiele pomocnych wskazówek. Zanim kupisz, dobrze przemyśl swój ostateczny wybór i nie podążaj bezmyślnie za modą. Skompletuj rozsądny zestaw ubranek, który będzie dla Ciebie najbardziej praktyczny.

Rekomendowane artykuły