Porada prawnika i psychologa za darmo – jak je znaleźć?

Kiedy zdarzają się kłopoty, nie powinniśmy z poszukiwaniem pomocy. Ta zasada zdaje się działać wtedy, gdy potrzebna będzie porada prawna, co przeważnie wiąże się również z potrzebą interwencji psychologa. Skąd oczekiwać pomocy w przypadku nagłego zdarzenia?

Sięgnij po telefon i wybierz numer Niebieskiej Linii

Wyjściem z problemów – przynajmniej na pierwszy ogień – będzie zainicjowany właśnie w tym celu telefon zaufania Niebieskiej Linii. Jeśli wpadliśmy w kłopoty i potrzebujemy realnej pomocy czy tylko rozmowy, warto zadzwonić pod nr 116 123. Jest to tzw. telefon zaufania Niebieskiej Linii. Powinniśmy zapamiętać też inny numer na Niebieską Linię: 800 12 00 02 z dyżurną załogą, która pomoże i pokieruje wszystkim w optymalny sposób. Jest on przeznaczony dla każdej ofiary przemocy wśród bliskich. Na Niebieskiej Linii na pewno czeka na nas wsparcie psychologiczne, a profesjonaliści powiedzą nam, jakie kroki prawne powinniśmy podjąć, jeżeli szukamy takich informacji.

znajdź całkowicie darmowy punkt pomocy prawnej

Bezpłatną pomoc prawną uda się uzyskać także w jednym z ponad tysiąca placówek, działających w  od początku 2019 roku. To tam w razie kłopotów możemy skorzystać z pomocy prawników, którzy nie pobierają za swoje usługi zapłaty. Jeśli mamy kłopoty w niejasnej z punktu widzenia kodeksów sprawie, można w wyszukiwarkę wprowadzić frazę np. „adwokat sprawy rodzinne łódź „, aby namierzyć prawnika, który zajmuje się akurat takimi wyzwaniami. W grę wchodzą również wiarygodne informacje o tym, kto i gdzie obsługuje nieodległy darmowy punkt opieki adwokackiej, jeśli akurat będziemy znajdować się w kryzysie materialnym. Gdy szukamy pełnomocnika, jesteśmy w trudnej sytuacji materialnej, powinniśmy wiedzieć, że możemy liczyć na obrońcę z urzędu.

Psychologiczne porady przez internet

Gdy nie zamierzamy używać Niebieskiej Linii, warto spróbować konsultacji psychologicznej w sieci. To rzecz bardziej nieco skomplikowana, ponieważ w Polsce strony tego typu nie są jeszcze zbyt popularne – ale zagraniczne strony posiadają funkcję tzw. słuchacza, który używa języka polskiego. Nie będziemy mieć pewności, czy rozmawiamy z specjalistą, lecz użytkownicy takich serwisów doceniają okazję do powierzenia komuś swoich sekretów. Innym sposobem na otrzymanie nieodpłatnej opieki psychologa jest konsultacja u lekarza rodzinnego, który wystawi odpowiednie skierowanie.

Rekomendowane artykuły