Sopot – rewelacyjne miejsce na urlopowy wyjazd

Między Gdynią i Gdańskiem znajduje się urocze miasto nad Bałtykiem, którym jest Sopot. Sporo wczasowiczów, którzy już tam byli, ceni jego atuty letniskowe czy zdrowotne i przyjeżdża tam następny raz, czy jest sezon, czy nie i aura nie zachęca do wycieczek. Bez wątpienia To miasto właściwe na krótką, jak i dłuższą wycieczkę, choćby zimową porą.

Jedna z największych atrakcji krajoznawczych – sopockie molo

Najwięcej znaczy decyzja, w jakim celu przyjeżdża się do Sopotu. Gdy ktoś zamierza owocnie zrelaksować się w pięknym bałtyckim kurorcie, będzie miał wiele możliwości zwiedzania i poznawania jego uroków. Nawet w dwa dni można wiele poznać, spacerując w okolicach wybrzeży lub udając się w kierunku centrum. Najważniejsze miejsce w Sopocie to molo, biegnące w morze na dystansie 511 metrów! To miejsce docelowe dla każdego przybysza. Doskonałe do wędrowania, fotografowania i doświadczania niezapomnianych zachodów słońca. Znajdziemy tu dwie części ogromnego morskiego duktu: pierwsza znana jako Skwer Kuracyjny przy brzegu, druga wchodzi na spory dystans wgłąb morza. Latem odbywają się tam koncerty i eventy. Przy kejach najczęściej cumuje dużo jachtów. O wiele ciszej jest tu po okresie urlopowym, kiedy również warto przyjechać, by zatrzymać się w spokojnym życiu nad morzem. Jest mniej gwarne, ale tak jak zawsze nastrojowe i pełne optymizmu.

Jak atrakcyjnie spędzić czas w Sopocie?

Zanim zaplanujemy wyjazd do tego klimatycznego miasteczka, należy sprawdzić pogodę. Pomocne okaże się wpisanie w Google wyrażenia „Sopot kamera”, żeby upewnić się, jakie warunki czekają na nas na ulicach i plaży. Kamera ulokowana na molo umożliwia podpatrywanie tego, co w tej chwili dzieje na plaży, m.in. widok Skweru czy przystani.

W razie dobrej pogody wprost ze skweru można skierować wzdłuż morza – plażą lub promenadą, która prowadzi do Brzeźna – albo udać się do Trójwymiarowego Parku. Poza tym należy odwiedzić inne zielone części miasta. Ciekawostką Sopotu okaże się z pewnością stok narciarski na Łysej Górze. Podczas zimy opcją będzie białe szaleństwo, co spodoba się wielu gościom. Nieopodal ukaże się nam Opera Leśna, której nie można przeoczyć. Kolejną propozycją przy słonecznej pogodzie jest wycieczka nad Staw Nowowiejski.

Dokąd w Sopocie  wybrać podczas deszczu

Najlepiej spojrzeć na mapę, aby stwierdzić, jakie atrakcje czekają na turystów nawet w czasie niesprzyjającej aury. Swoje podwoje otwiera Dworek Sierakowskich, w którym dla melomanów w czwartki organizuje się koncerty. Powinniśmy też zwiedzić Muzeum Sopotu w Willi Claaszena, niezwykle urokliwe miejsce. Obowiązkowo trzeba przejść znanym traktem  czyli tzw. Monciakiem przy ul. Monte Cassino. Można zobaczyć tam Krzywy Domek, powstały z inspiracji grafikami Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga. W fragmencie Sopotu znajduje się najwięcej lokali gastronomicznych, kafejek i knajpek, gdzie proponują niezłe menu i spędzenie miłych chwil.

Jeżeli ktoś poszukuje najlepszego adresu na urlop, może wybrać Sopot Kamera live ukazuje wyłącznie namiastkę urody kurortu, które trzeba poznać z każdej strony. Warto pooglądać spokojne życie w Sopocie, aby upewnić się w przekonaniu, że dobrze tam zawitać o każdej porze roku.

Rekomendowane artykuły