Czy przyda Ci się nieco informacji o splocie single jersey?

Czego warto się nauczyć o splocie single jersey?

Wzór single jersey opanował całą branżę tekstylną i lokuje się w czołówce wśród szeroko stosowanych dzianin. Wynika to z jego wytrzymałości i uniwersalności, zatem z jego udziałem tworzy się zarówno koszulki, piżamy, jak i inne części ubrań.

Dlaczego single jersey to ulubiony surowiec producentów?

Sformułowanie single jersey oznacza splot o jednym łożysku, dokładnie dlatego nazywa się single, podobnie pensof. W efekcie powstaje materiał niegrubszy od dresówki, za to dorównujący jej odpornością na rozdzieranie. Ten rodzaj splotu sprawia, że obie strony materiału nie są sobie równe. Optymalnie da się zilustrować to podając przykład splotu swetrowego. Z jednej strony układa się w kształty triangoidalne, przy okazji szeregujące się w rzędy. Odwrotna część prezentuje fale, których nie można pomylić z innymi wzorami. Mówiąc o single jersey, możemy zauważyć podział na kilka typów gramatury. 165 g wynosi ten parametr w przypadku jednej z najpopularniejszych, lekkich wersji. Cienki materiał o takiej wadze posiada brzegi, które lekko się zwijają. Można też znaleźć single jersey 200 gramów, który jest nade wszystko szczególnie zwarty i mięsisty pod palcami. Ten typ jest najpopularniejszy ze względu na słabe rolowanie się krawędzi i ogromny asortyment wytwarzanych materiałów.

Wybierając single jersey weź pod uwagę gramaturę. Czy to jest ważne?

Gramatura tkanin i dzianin jest tym, co musimy poznać w trakcie decyzji o zakupie. Słowo „gramatura” znaczy tyle co ciężar oferowanego materiału. Konkretnie rzecz biorąc oznaczenie liczbowe dotyczy ciężaru 1 m kw. dzianiny albo tkaniny. Gramatura materiałów zdeterminowana jest rozmiarem włókien, ich wagą a także typem wykorzystanego splotu. Wydaje się, że więcej ważące materiały muszą być jednocześnie grubsze, ale w praktyce bywa z tym różnie. Bierze się to z zestawu elementów, które wpływają na gramaturę. Zobacz oczyma wyobraźni puszystą dzianinę z delikatnej nitki. zachowuje lekkość. Z tego powodu przed nabyciem prócz określenia wrażeń powinno się zidentyfikować gramaturę, by zyskać komplet informacji o materiale. W trakcie kupowania w internecie najlepiej nie polegać wyłącznie na fotografii, za to o potrzebne dane trzeba zapytać sprzedającego. Jeśli personel zna się na rzeczy, nie będzie w tej prośbie widział nic dziwnego i prześle w uzupełnieniu kolejne zdjęcia lub uzupełniające wiadomości.

Rekomendowane artykuły